Plastik Enjeksiyon Kalıp Üretimleri İçin Doğru Adres

  • Anasayfa
  • Blog
  • Plastik Enjeksiyon Kalıp Üretimleri İçin Doğru Adres
Plastik Enjeksiyon Kalıp
01Oca

Plastik malzemeler tek başına kullanılabildiği gibi farklı elektronik ürünlerin içerisinde de bizlere ulaşabiliyor. Farkında olmadan her gün onlarca plastik malzemeyi kullanıyoruz. Kullanılan bu plastik malzemelerin belirli bir üretim süreci oluyor.

Eriyik haldeki plastik malzeme kalıplara döküldükten sonra kuruması bekleniyor ve kalıbından çıkarılarak kullanıma hazır hale geliyor. Bu sürecin kusursuz bir şekilde işleyebilmesi için imal edilecek ürünlere uygun kalıpların hazırlanması gerekli.

Plastik malzeme üretiminde bulunacak olan firmalar Zidi Plastik ile iletişime geçerek plastik enjeksiyon kalıp siparişlerini verebilirler. Satın alınacak olan kalıplarla birlikte istenen plastik parçaların üretimleri kolayca gerçekleşecektir.

Plastik Enjeksiyon İşlemi İçin Kusursuz Kalıplar

Plastik malzemelerin belirli bir düzende ve kusursuz temizlikte olabilmesi için kalıpların yüksek kalitede üretilmesi gerekir. Eğer kalıplar doğru bir şekilde tasarlanmazsa plastik parçalarda çapak oluşumları gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra plastik parçaların her biri aynı özelliklere sahip olmaz. Bu yüzden kalıpların üretimi firmalar için hayati önem taşımaktadır.

Zidi Plastik firması ile iletişime geçerseniz her yönüyle kusursuz kalıplar elde etmeniz mümkün olacaktır. Verilen siparişler ile birebir uygun kalıplar sizlere ulaştırılır. İsterseniz kalıpların tasarım işlemlerini de bu firmaya bırakabilirsiniz. İhtiyacınız olan plastik enjeksiyon kalıp tasarım hizmetini en iyi haliyle almış olacaksınız.

Plastik Enjeksiyon Kalıp Bakımları

Kalıplar tek seferlik kullanılan ürünler olmazlar. Seri üretimin gerçekleşebilmesi adına sürekli olarak makinelerdeki yerini alan ve yüzlerce kez kullanılan ürünlerdir. Plastik kalıpları birçok farklı malzemeden üretilebilirken kullanıldıkça deformasyona uğrar. Yaşanan her bir deformasyon üretilecek olan plastik ürünlerin daha kalitesiz olmasına sebep olmaktadır. Bu da üreticiler için uygun olmaz.

Plastik Enjeksiyon Kalıp

Her bir parçanın kusursuz olmasına dikkat eden firmalar belirli zaman aralıkları ile kalıpların bakımını yapmak zorundadır. Bakım işlemlerinde de özel malzemeler kullanıldığından firmalar bu işlemleri kendileri gerçekleştiremezler. Plastik enjeksiyon kalıp üretimlerini gerçekleştiren Zidi Plastik firması bu aşamada da hizmetlerini sürdürmektedir. Üretimini kendisi gerçekleştirmemiş olsa da kalıpların bakım işlemlerini en iyi şekilde yapmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Tadilatında 1 Numaralı Seçenek

Plastik kalıpların bakım işlemleri düzenli bir şekilde gerçekleştirilmezse kalıplarda hasarlar oluşmaya başlar. Kalıplarda oluşan hasarlar kalıbın artık atılmasını mecbur kılmaz. Her zaman tadilat işlemleri için mümkün yollar görülebilir. Sizlere plastik enjeksiyon kalıp üretim hizmeti sunan Zidi Plastik kalıpların tadilat işlemlerinde de sizlerin yanında olmaktadır.

Herhangi bir şekilde zarar gören ve iş görmez hale gelen kalıpları firmaya gönderebilir ve tekrardan kusursuz bir hale gelmelerini isteyebilirsiniz. Yapılacak olan tadilat işlemlerinde oluşan boşlukların doldurulması söz konusu olabilir. Bazı durumlarda özel işlemler ile kalıplar ilk günkü görüntüsüne kavuşturulacaktır.

En Kısa Sürede Plastik Enjeksiyon Kalıp Revizyonları

Üretimi gerçekleşecek olan plastik ürünlerde küçük değişiklikler yapılabilir. Çok daha yeni ve iyi bir tasarım söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumda bütün kalıpların yenilenmesi gerekir. Ancak plastik enjeksiyon kalıp hizmeti sunan Zidi Plastik firması bu aşamada bir kolaylık sunuyor. Firma ile iletişime geçerek kalıpların revizyon işlemleri için talepte bulunabilirsiniz.

Firmaya tüm kalıpları teslim edip bu kalıpların gelmesi gereken yeni formları talep edebileceksiniz. Genellikle kalıpların tamamında küçük değişiklikler yapılması gerekli olduğundan işlem için talep edilen ücretler son derece uygun düzeylerde seyredecektir. Yeni bir kalıp almak yerine revize işlemlerini gerçekleştirebilir ve son derece iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yapılacak olan revize işlemleri çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanacağından üretim sisteminizdeki aksamalar da minimum seviyede kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

Sizi Arayalım
X